Mapa do celów projektowych
Geodezyjna mapa do celów projektowych jest niezbędna, jeśli planujemy budowę lub rozbudowę budynku, budowę sieci lub przyłącza: wodociągowego, kanalizacyjnego, gazowego, energetycznego, ciepłowniczego, teletechnicznego lub do zrealizowania jakiejkolwiek inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę.
Mapa do celów projektowych powstaje w wyniku aktualizacji treści mapy zasadniczej. Jest to czynność wykonywana przez uprawnionego geodetę, mająca na celu doprowadzenie treści mapy znajdującej się w zasobie Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej do zgodności z sytuacją terenową. Geodezyjna mapa powinna zawierać aktualne informacje o terenie, zarówno obszaru projektowanej inwestycji, jak również obszaru otaczającego ten teren, w pasie co najmniej 30 metrów. Treść mapy do celów projektowych, poza elementami stanowiącymi treść mapy zasadniczej, łącznie z granicami władania (własności) nieruchomości (działek), powinna zawierać:
- opracowane geodezyjnie linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu, linie zabudowy oraz osie ulic, dróg itp., jeżeli zostały ustalone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu,
- usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody,
- usytuowanie innych obiektów i szczegółów wskazanych przez projektanta.
Czas oczekiwania na mapę cyfrową w wersji roboczej to około 1 do 2 tygodni. Cena uzależniona jest od wielkości mapy i stopnia zainwestowania terenu.